Jak vybrat vhodnou klec pro křečka

Zdroj: blondsteve / 123RF.com

Reklama

Křeček tráví většinu času v kleci. Proto je důležité, aby mu poskytovala bezpečí a pohodlí. Jaké parametry by měla splňovat klec pro křečka, kam je vhodné ji umístit a co do ní křečkovi dát? Tyto a podobné otázky řeší každý, kdo přemýšlí o pořízení prvního křečka. Čtěte dál a dozvíte se, jak mu příbytek připravit co nejlépe.

Rozměry vás možná překvapí

Křeček je malé zvíře, a tak se dost lidí domnívá, že si vystačí s malinkou klíckou. Křeček se přitom hodně pohybuje a v přírodě je schopen urazit během jediného dne dlouhou vzdálenost. Aby byl spokojený, potřebuje klec, která má na délku alespoň 60 cm. Křečíkům stačí o něco menší, nejdelší strana by ovšem rozhodně neměla měřit méně než 40 cm. 

Minimální rozměry můžete samozřejmě výrazně překročit, křeček bude jedině rád. Jestli bojujete s prostorem, poohlédněte se po dvoupatrové kleci. Křečkovi nabídne solidní bydlení, přestože má menší půdorys. Patro musí mít dřevěné, nikoli drátěné dno.

Při výběru si dejte pozor na vzdálenost mezi dráty. Kdyby byla příliš velká, křeček by proklouznul ven – a to určitě nechcete. V lepším případě by vám doma něco rozhryzal, v horším by ublížil sobě. Vzdálenost klece pro křečka zlatého nesmí mezi dráty překročit 1 cm. U klece pro křečíky je maximum 6-8 mm.

Tip: Vyzkoušejte bylinné produkty od značky Energy z řady Energyvet a dopřejte svým domácím zvířátkům kvalitní přírodní péči.

Zdroj: gemenacom / 123RF.com

Kam klec pro křečka umístit?

Najít pro klec vhodné umístění není úplně jednoduché. Mělo by být klidné, křeček si na příliš velký ruch nepotrpí. Raději ho ale neubytujte v ložnici ani dětském pokoji. Nejaktivnější je v noci, a tak byste přišli o nerušený spánek.

Klec musí být mimo průvan a z jedné strany by měla mít kryt, aby se křeček cítil v bezpečí. Okolní teplota by se měla pohybovat kolem dvaceti stupňů, klec ale neumisťujeme do blízkosti topení.

Co dát do klece

Základem je podestýlka, ideálně z hoblin. Je nutné ji pravidelně měnit. Křeček potřebuje domeček, aby se měl kam schovat a kde hromadit zásoby jídla. Nezapomeňte na napáječku a misku na potravu. Vhodný je také kolotoč, ten musí být dostatečně velký. Pokud bude váš křeček hodně aktivní, můžete mu do klece přidat i větvičky nebo speciální tunely a prolézačky.

Tip: V kategorii péče o zvířata najdete další zajímavé články a inspiraci

Sdílet na Facebooku

Nutrivet

Reklama

Další zajímavé články