Psí sporty: zábava, která utužuje vztahy a zlepšuje kondici

Zdroj: Mark / 123RF.com

Reklama

Psi jsou šťastní, když tráví se svými majiteli maximum času. Vyberte si pro svého chlupáče ten nejvhodnější psí sport a vrhněte se na společnou zábavu aktivně. Náramně si to užijete. Psí sporty totiž posilují vztahy mezi vámi a vaším čtyřnohým mazlíkem, a navíc potrénujete také kondici.

Nejoblíbenější psí sporty

Agility

Agility je sport podobný koňskému parkuru. Pejsek překonává překážky, jako jsou tunely, skočky, slalom nebo třeba houpačka. Zvládnout je musí ve stanoveném časovém úseku. Páníček trasu probíhá také, překážky ale naštěstí nezdolává. Jeho úkolem je vést pejska.

Běh přes překážky je vhodný pro všechny psy, kteří překypují energií. Kvůli skákání by se mu měla vyhnout příliš velká, mohutná plemena a také psi s dlouhou páteří, jako jsou jezevčíci či baseti.

Canicross

Canicross je fyzicky namáhavý sport. Dvojice běží terénem, páníček je přitom tažen psem, kterého má připnutého na bederním páse. Hodí se k tomu spíše větší plemena, ale v zásadě není problém zaběhat si i s menším psem. Je však nutné zohlednit jeho fyzické předpoklady a přizpůsobit jim délku a náročnost trasy.

Canicrossu se podobá bikejöring, při kterém jede pán na kole. Dalšími příbuznými sporty jsou scootering se speciálně upravenou koloběžkou, skijöring s běžeckými lyžemi, nebo známé psí spřežení se sáněmi.

Tip: Pečujte o své čtyřnohé hlídače s láskou a bylinnou péčí od Energyvet – bylinné veterinární produkty.

Zdroj: Ksenia Raykova / 123RF.com

Dogfrisbee

Máte rádi frisbee? Zkuste si házet se psem! V chovatelských potřebách koupíte speciální disky, které se pejskům dobře chytají do tlamy. Dogfrisbee má několik disciplín s různými pravidly, samozřejmě si ale můžete hrát i jen tak pro radost.

Dogdancing neboli tanec se psem

Nejlepší taneční týmy mají dokonale propracované choreografie a dobře padnoucí kostýmy. Dogdancing na takové úrovni je divácky velice atraktivní. Pro začátek stačí trénovat zábavné „psí kusy“, jako jsou různé otočky, slalom mezi nohama nebo výskok do náruče.

Který sport je ten pravý?

Všechny sporty můžete dělat jen tak pro radost, nebo se jim věnovat závodně a sbírat medaile. Oficiální závody ovšem vyžadují pořádnou dřinu a poctivý trénink několikrát do týdne. Pro „obyčejné“ nadšence existují klubové soutěže.

Některá plemena mají pro určité disciplíny lepší vlohy než jiná. Pokud nemáte ambice stát se mistry republiky či dokonce Evropy, je vcelku jedno, jaký sport si vyberete. Důležité je, aby bavil jak vás, tak vašeho psa. Zkoušejte, objevujte, a hlavně si společně užívejte každou chvilku, kterou spolu se psem strávíte.

Tip: Další zajímavá témata najdete v kategorii péče o zvířata.

Sdílet na Facebooku

Nutrivet

Reklama

Další zajímavé články