Jak vybavit klec pro papouška?

Zdroj: manaemedia / 123RF.com

Reklama

Plánujete si pořídit papouška? Nachystejte se na jeho příchod s předstihem. Poradíme vám, jakou vybrat klec, kam ji umístit a celkové vybavení klece pro papoušky. Papoušek v ní bude trávit většinu času, a tak je důležité, aby se v ní cítil bezpečně a pohodlně.

Velikost a typ klece

Raději zavrhněte kulatou klec, papouškovi bude lépe v obdélníkové. Rozměry záleží na tom, jaký druh papouška jste si vybrali. Jedny z nejoblíbenějších jsou korely. Nejkratší hrana jejich klece by měla měřit alespoň 60 cm. Opeřenec ovšem bude rád, když mu dopřejete prostornější příbytek.

Klec by měla mít horizontální i vertikální mříže, papoušci po nich rádi šplhají. Vyrobená musí být ze zdravotně nezávadných, ideálně nerezových materiálů. Z tohoto důvodu raději nekupujte levnou klec z Číny, ale od ověřených výrobců.

Zdroj: asphoto777 / 123RF.com

Kam klec umístit?

Vybrat v bytě vhodné místo pro klec není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Ideálním místem je obývací pokoj či jiná místnost, ve které často pobýváte, protože papoušek má rád společnost. Vyvarujte se kuchyni, ať nedýchá výpary z vaření. Dejte si pozor, aby klec nebyla v průvanu, v blízkosti topení nebo na přímém slunci. Neumisťujte ji na zem, nedávala by dostatečný pocit bezpečí.  

Co dát do klece

Každého určitě napadne, že v kleci nesmí chybět miska a napáječka. Neméně důležité je bidýlko. Pokud to prostor dovolí, umístěte jich rovnou několik, a to s různými tloušťkami. Když bude chtít papoušek nerušeně odpočívat, ocení domeček.

Toho, kdo papoušky nezná, možná překvapí, že milují hračky. Nabídka je široká, vyrábějí se většinou ze dřeva či kůže. Zábavná jsou např. zrcátka nebo zvonečky. Kupte několik typů hraček a sledujte, které z nich vašeho kamaráda nejvíce nadchnou. Další nákup přizpůsobíte jeho vkusu.

Nechte papouška každý den proletět

Ani ta nejlepší klec se nevyrovná volnému pohybu. Nechte papouška každý den proletět. Čím více volného pohybu mu poskytnete, tím bude spokojenější. Před otevřením klece vždy zkontrolujte, že máte zavřená všechna okna.

Sdílet na Facebooku

Nutrivet

Reklama

Další zajímavé články